Coś dla mamy i dziecka

niegdyś becik miał kształt długiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemowlęcia często była obszyta falbanką.Ź

Coś dla mamy i dziecka

Całość związywało się troczkami przyszytymi do

Becik ? rodzaj okrycia wypełnionego puchem, ociepliną lub cienką gąbką, którym przykrywa i otula się niemowlę. Klasyczny, używany niegdyś becik miał kształt długiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemowlęcia często była obszyta falbanką.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Becik


Niania - opis z Wikipedii

W zależności od ich sytuacji i sytuacji ich pracodawców nowoczesne nianie mogą mieszkać w domu rodziny pracodawcy lub dojeżdżać do pracy tak jak zwykli pracownicy. W polskich warunkach spotyka się także takie sytuacje, że dzieci dowożone (i odwożone) są do domu niani przez rodziców i przebywają tam tylko przez określony czas (podobnie jak w przedszkolu). Zdarza się też, że niania opiekuje się jednocześnie dziećmi należącymi do kilku rodzin, a także jej własnymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Niania


Dzieci są mniej zahartowane i częściej

Becik stosowało się jako osłonkę termiczną dla niemowlęcia, która zapobiec ma wyziębieniu ich słabego jeszcze organizmu, chociaż niedawno przeprowadzone badania wykazały zwiększone prawdopodobieństwo zakażeń układu oddechowego wśród niemowląt stale owijanych kocykami. Naukowcy z Ankary udowodnili, że zawijanie dziecka w becik może powodować przegrzanie organizmu. Dzieci są mniej zahartowane i częściej przeziębiają się, a nawet zapadają na zapalenie płuc. Dodatkowo puch może wywoływać uczulenie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Becik



© 2019 http://lubuskiespa.com.pl/